CC1206JRNPOABN101 YAGEO (PHYCOMP) CAP, MLCC, C0G/NP0, 100PF, 200V, 1206
Part Nnumber
CC1206JRNPOABN101
Description
CAP, MLCC, C0G/NP0, 100PF, 200V, 1206
Producer
YAGEO (PHYCOMP)
Basic price
Capacitance: 100pF Capacitance Tolerance: ± 5% Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric] Dielectric Characteristic: C0G / NP0 MSL: MSL 1 - Unlimited Operating Temperature Max: 125°C Operating Temperature Min: -55°C Packaging: Cut Tape Product Range: YAGEO - CC Series SVHC: No SVHC (16-Jun-2014) Voltage Rating: 200V
Following Parts
Random Products
(keyword CC1206JRNPOABN101 YAGEO (PHYCOMP) CAP, MLCC, C0G/NP0, 100PF, 200V, 1206)