RC1206FR-073R3L YAGEO (PHYCOMP) RESISTOR, 1206 3R3 1%, FULL REEL
Part Nnumber
RC1206FR-073R3L
Description
RESISTOR, 1206 3R3 1%, FULL REEL
Producer
YAGEO (PHYCOMP)
Basic price
MSL: MSL 1 - Unlimited Packaging: Tape & Reel Power Rating: 250mW Product Range: RC Series Resistance: 3.3ohm Resistance Tolerance: ± 1% Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric] Resistor Element Type: Thick Film SVHC: No SVHC (17-Dec-2014) Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C Voltage Rating: 200V
Following Parts
Random Products
(keyword RC1206FR-073R3L YAGEO (PHYCOMP) RESISTOR, 1206 3R3 1%, FULL REEL)